Szukaj
  • animator i mecenas kultury
  • opiekun dziedzictwa kulturowego
Szukaj Menu

XVII edycja

MFKW - 17 edycja

Na XVII Międzynarodowym Festiwalu Kolęd Wschodniosłowiańskich, który odbył się w 27-29 stycznia 2012 roku w Lublinie i Terespolu, zaprezentowało się 36 chórów i zespołów, czyli ponad 750 wykonawców.

Na wspólnym kolędowaniu spotkały się chóry z Białorusi, Polski i Ukrainy. Nie zawiodła również festiwalowa publiczność. Trzy dni kolędowania w obu miastach zgromadziły ponad 1500-osobową widownię. Tradycyjnie otwarcia festiwalu w Terespolu dokonali wspólnie: abp Abel, ordynariusz Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej oraz Jacek Danieluk, burmistrz Terespola. XVII MFKW został zorganizowany z błogosławieństwa abpa Abla. Gośćmi festiwalu byli: bp Artur Miziński – biskup pomocniczy archidiecezji lubelskiej, Aleksander Sosna – doradca prezydenta RP ds. wyznań, Aleksander Łozicki – konsul generalny Białorusi w Białej Podlaskiej, Władysław Kaniewski – konsul generalny Ukrainy w Lublinie, Stavros Palivontas – dyrektor generalny Doxakis Tours (Grecja), przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, oświaty i duchowieństwo.


Koncert inauguracyjny w Lublinie

Podczas pierwszego koncertu w Lublinie w piątek 27 stycznia 2012 r. zaprezentowało się 7 wykonawców z Polski i z zagranicy. Poniżej prezentujemy zapis filmowy wszystkich występów.

Przesłuchania festiwalowe – dzień I

Drugiego dnia terespolskiego festiwalu w sobotę 28 stycznia 2012 r. zaprezentowało się 17 wykonawców z Polski, Białorusi i Ukrainy. Poniżej prezentujemy zapis filmowy występów każdego z wykonawców.

Przesłuchania festiwalowe – dzień II

Trzeciego dnia terespolskiego festiwalu w niedzielę 29 stycznia 2012 r. wystąpiło 14 chórów i zespołów z Polski, Białorusi i Ukrainy. Poniżej prezentujemy zapis filmowy występów każdego z wykonawców.


Organizatorzy

%d bloggers like this: