Szukaj
  • animator i mecenas kultury
  • opiekun dziedzictwa kulturowego
Szukaj Menu

XV edycja

MFKW - 15 edycja

Jubileuszowa XV edycja Międzynarodowego Festiwalu Kolęd Wschodniosłowiańskich była pod każdym względem wyjątkowa. Po raz pierwszy impreza trwała aż cztery dni. Koncert inauguracyjny w Lublinie, który odbył się 29 stycznia 2010 r. w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego, obejrzało ponad 800 osób. Po raz pierwszy Festiwal zawitał do Warszawy, gdzie 1 lutego w klasycystycznym Kościele Ewangelicko-Augsburskim p. w. Świętej Trójcy miał miejsce się koncert galowy. W czasie przesłuchań festiwalowych, które tradycyjnie odbyły się w Sali MOK w Terespolu, wystąpiło aż 36 chórów i zespołów z Polski, Białorusi, Ukrainy, Niemiec i Rosji. Po raz pierwszy również odstąpiono od wszelkich jakichkolwiek form konkursowych. Przesłuchania festiwalowe odbyły się we wspaniałej oprawie – na profesjonalnej scenie wzbogaconej o perfekcyjne oświetlenie, w eleganckiej scenografii i przy znakomitym nagłośnieniu. Wszystkie te zabiegi sprawiły, iż słuchacze mieli prawdziwą ucztę duchową, obcując z muzycznym bogactwem nie tylko kolęd wschodniosłowiańskich, ale i z innych kręgów kulturowych.


Koncert inauguracyjny w Lublinie

Prezentujemy zapis filmowy koncertu inauguracyjnego w Lublinie jubileuszowego XV MFKW, który odbył się 29 stycznia 2010 r. w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego.

Koncert galowy w Warszawie

Prezentujemy zapis filmowy koncertu galowego w Warszawie jubileuszowego XV MFKW, który odbył się 1 lutego 2010 r. w Kościele Ewangelicko-Augsburskim p. w. Świętej Trójcy.


Organizatorzy

%d bloggers like this: