Szukaj
  • animator i mecenas kultury
  • opiekun dziedzictwa kulturowego
Szukaj Menu

XIX edycja

MFKW - 19 edycja

W ramach XIX Międzynarodowego Festiwalu Kolęd Wschodniosłowiańskich, który odbył się w dniach 1 i 2 lutego 2014 r. w Terespolu, wystąpiły 33 zespoły i ponad 730 wykonawców. MFKW już od prawie dwóch dekad łączy tradycję z nowoczesnością, wszechstronnie prezentuje bogactwo trendów wschodniosłowiańskiej tradycji kolędniczej.

Dzięki wspaniałym wykonawcom, ciekawej oprawie wizualnej i dźwiękowej, ikonie Bożego Narodzenia i płonącymi przed nią świecami można było powrócić do radosnego świątecznego nastroju.


Przesłuchania festiwalowe – dzień I

Pierwszego dnia przesłuchań festiwalowych 1 lutego na terespolskiej scenie tradycyjny śpiew cerkiewny przybliżyły chóry parafialne studenckie, młodzieżowe, dziecięce i dorosłe z: Tarnogrodu, Czarnej Cerkiewnej, Chełma, Kalnikowa, Mielnika, Białej Podlaskiej, Siemiatycz, Mińska. Poniżej prezentujemy zapis filmowy występów każdego z wykonawców.

Przesłuchania festiwalowe – dzień II

Drugiego dnia XIX MFKW 2 lutego występujący artyści wprowadzili licznie zgromadzoną terespolską publiczności w bogactwo różnorodności wschodniosłowiańskiego kolędowania. Zaśpiewały chóry parafialne polskie, białoruskie i ukraińskie (ze Sławatycz, Kobylan, Siemiatycz, Warszawy, Brześcia, Kobrynia i z Białegostoku). Nie zabrakło również tradycyjnych zespołów folklorystycznych, jak „Leśniańskie nutki” z Leśnej Podlaskiej, „Nowina” z Moszczony Królewskiej, ukraiński młodzieżowy zespół z Białegostoku. Wśród wykonawców były zespoły działające przy szkołach artystycznych i ośrodkach kultury: chór „Kanon” z Dublan, chór „Polesie” z Brześcia, chór CKP w Warszawie, chór MDK z Białegostoku. Poniżej prezentujemy zapis filmowy występów każdego z wykonawców.


Organizatorzy

%d bloggers like this: