Szukaj
  • animator i mecenas kultury
  • opiekun dziedzictwa kulturowego
Szukaj Menu

XIV edycja

XIV edycja festiwalu w Terespolu odbyła się 31 stycznia i 1 lutego 2009 roku. Oficjalnego otwarcia i błogosławieństwa dla tej edycji dokonał tradycyjnie już abp Abel w towarzystwie Jacka Danieluka, burmistrza Terespola oraz Anny Pietrusik, nowej dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury. JE Abel uroczyście otworzył festiwal słowami:

Cieszę się, że wspólnie z władzami miasta Terespol możemy stworzyć kolędowanie święta Bożego Narodzenia, święta, które mają rodzinny charakter. Będziemy wspólnie się wsłuchiwać w najlepsze teksty kolęd i muzykę, którą zaprezentują wykonawcy już z 6 krajów. Wszystkim błogosławię, a XIV edycję terespolskiego kolędowania uważam za otwartą.

Podsumowanie

Andrzej Boublej, kierownik artystyczny Festiwalu, w podsumowaniu przyznał, że to była wyjątkowo bogata kolęda. W ciągu dwóch dni wystąpiło na terespolskiej scenie 39 chórów, zespołów i aż 630 wykonawców z 6 krajów: Białorusi, Niemiec,Polski, Rosji, Rumunii i Ukrainy. Podczas kilkunastogodzinnego, dla wielu zbyt wyczerpującego, maratonu kolędniczego wykonano ponad 140 kolęd i pastorałek. Ta swoista niepowtarzalna i rekordowa kolędnicza uczta duchowa będzie trudna do pobicia podczas kolejnych edycji.


Organizatorzy

%d bloggers like this: