Szukaj
  • animator i mecenas kultury
  • opiekun dziedzictwa kulturowego
Szukaj Menu

Najnowszy projekt fundacji został doceniony

Lubelskie - Smakuj życie!

Miło jest nam poinformować, że stoisko Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej oraz Fundacji Dialog Narodów, przedstawiające projekt „Śladami Wschodniosłowiańskiej Tradycji”, które zostało zaprezentowane podczas 24. Międzynarodowych Tragów Turystycznych w Warszawie, zostało także docenione przez Województwo Lubelskie. W oficjalnym komunikacie na temat Tragów, na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego – www.lubelskie.pl – znajdujemy wzmiankę o nowo powstającym produkcie turystycznym Diecezji i Fundacji, wyrażonym w takich słowach:

„Ciekawym regionalnym akcentem, poza stoiskiem Województwa Lubelskiego, była prezentacja Cerkwi Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej, podsumowująca kilkuletni projekt „Wschodniosłowiańskie dziedzictwo kulturowe – konserwacja, renowacja, digitalizacja zabytkowych cerkwi”, finansowany przy wsparciu środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) i Norweskiego Mechanizmu Finansowego (NMF). W ramach projektu odrestaurowano zabytkowe zespoły cerkiewne w: Dołhobyczowie, Hrubieszowie, Kobylanach, Lublinie, Sławatyczach, Szczebrzeszynie i Tomaszowie Lubelskim (wszystkie w woj. lubelskim) oraz w Białowieży i Grabarce (w woj. podlaskim)”.

Cieszymy się z takiej recenzji i dziękujemy za nią. Znalezienie się wśród grona tak doświadczonych podmiotów z branży turystycznej, jak Województwo Lubelskie, to zaszczyt. Wystawiona nam ocena z pewnością motywuje nas do dalszych starań. Cały artykuł na temat „Lubelskiego na TT Warsaw 2016” można przeczytać TUTAJ. Zapraszamy.

Stoisko "Śladami wschodniosłowiańskiej tradycji" na XXIV Międzynarodowych Targach Turystycznych

Stoisko „Śladami wschodniosłowiańskiej tradycji” na XXIV Międzynarodowych Targach Turystycznych

%d bloggers like this: